Drukuj Shortlink

Grecka wyprawa – Chania na Krecie

Κρήτη lub może bardziej czytelnie Kreta to jedna z największych wysp położonych na Morzu Śródziemnym. Swoim niesamowitym skalistym krajobrazem zaprasza każdego roku na wypoczynek miliony turystów. Choć nasza promocja ”2x więcej punktów DreamPoints” obejmuje wczasy na tej wyspie w dowolnym terminie (ważna jest data przeprowadzenia rezerwacji – do 17 sierpnia), przygotowaliśmy dla was specjalną propozycję – grecka Chania w ostatnich 9-ciu dniach września (23-30) dla 2 osób za jedyne 2136zł!

flickr-4086623861-hd

Χανιά, czyli Chania (nazywana również Hania) to drugie co do wielkości miasto leżące na Krecie. Pierwsza osada została założona tutaj około 4 tysięcy lat przed naszą erą. Ponieważ Kreta przez lata była obiektem walk Greków, Rzymian i Turków, miasto wielokrotnie zmieniało swojego „właściciela”. Wydarzenia te miały wpływ również na współczesny wygląd Chanii, w którym znajdziemy elementy wielu kultur. Warto zauważyć, że miasto pełniło funkcję stolicy autonomicznego państwa kreteńskiego w latach 1898-1913.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Większość turystów odwiedza Grecję dla przepięknych plaż położonych u wybrzeża Morza Śródziemnego. Chania posiada jednak wiele zabytków, które w wolnych chwilach warto obejrzeć, aby nasycić się urokiem tego miejsca.

Kilka dni temu opisywaliśmy hale targową w Marsylii – dziś zapraszamy do obejrzenia Hali targowej w Chanii, uważanej za jedną z najpiękniejszych w całym kraju. Poza nią, warto zobaczyć zbudowany w XV wieku port Wenecki, XIII-wieczne Stare Miasto czy ruiny Loggi Weneckiej.

Domed_church_in_Eastern_Chania

Na terenie Portu znajdziecie Meczet Janczarów, zaś w centrum położone są dwa muzea – Archeologiczne (przedstawiające sztukę neolitu) i Folkloru – prezentujące miejscową kulturę XVIII-XIX wieku. W mieście skosztujesz też tradycyjnej kuchni kreteńskiej, do której zaliczyć można np. koukouvagię (chleb z pomidorami, specjalnym serem, oliwkami i suszonymi ziołami).

Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak dokonać promocyjnej rezerwacji wspomnianej we wstępie wycieczki do greckiej Chanii.

Wyszukanie odpowiedniego lotu

Aby znaleźć prezentowany poniżej hotel i atrakcyjną cenę, zwróć szczególną uwagę na informacje zawarte na poniższym zdjęciu i podobnie wypełnij pola wyszukiwarki na www.bluesky.pl. Każde zdjęcie poniższej instrukcji możesz powiększyć, klikając na nie lewym przyciskiem myszki. Zaznacz koniecznie wskazane czerwonymi strzałkami pola: „Przelot + hotel” oraz „Tanie latanie”. Następnie naciśnij „szukaj” i odczekaj kilka sekund na przeszukanie bazy połączeń lotniczych.

01_Chania_przelot

Wybór hotelu

W drugim kroku musisz dokonać wyboru hotelu. Proponujemy Ci hotel Alex **. Możesz jednak dokonać dowolnego wyboru. Gdy już podejmiesz decyzję, wciśnij „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

02_Chania_hotel

Wybór pokoju

Proponowany hotel daje nam dużo opcji wyboru – możesz wybrać również kilka opcji dodatkowych. Na prezentowanym zdjęciu widać tylko 4 propozycje – w rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Kiedy zdecydujesz się już, w którym pokoju spędzisz swój wolny czas, naciśnij „DALEJ”.

03_Chania_pokój

Rezerwacja biletu lotniczego

Aby zarezerwować bilet, wypełnij dane podróżnych, podając ich płeć, imiona i nazwiska oraz daty urodzenia. Możesz zdecydować się także na dodatkowe opcje bagażowe.

04_Chania_dane_lotuRezerwacja i opłata – Chania na Krecie

W górnej części ekranu widzisz dane osobowe oraz informacje związane z lotem, który wybrałeś (ilość bagażu), oraz z hotelem – twoje dane osobowe. Poniżej możesz wybrać ubezpieczenie podróżne – oznaczone czerwoną ramką wraz ze strzałką.

05_Chania_ubezpieczenie

Teraz przejdziesz do ekranu płatności – wypełnij szczegółowo wszystkie dane płatnika (czerwona ramka). Zaznacz pole – posiadam kartę DreamPoints i podaj jej numer (niebieskie strzałki). Wybierz rodzaj płatności (karta kredytowa, płatność przelewem, wpłata gotówkowa, płatność online) i wypełnij niezbędne dane.

06_Chania_płatność

Jeśli posiadasz bon turystyczny – aktywuj go teraz podając jego numer i klikając w pole „Aktywuj” oznaczone niebieskimi strzałkami. Następnie zaznacz dwa kwadraty („Oświadczam, że znam…” oraz „Chcę otrzymywać…”) i sfinalizuj zakup, klikając w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI”.

07_Chania_finalizacja

Zasady promocji

W dniach 10-17 sierpnia 2013 dokonujesz rezerwacji dowolnej wycieczki do greckiej Chanii na www.bluesky.pl. Może to być lot na lotnisko CHQ (Chania) bądź pakiet lot+hotel. W ramach promocji punkty za ów wycieczkę zostaną pomnożone razy 2. W prezentowanym powyżej przypadku zamiast 21 punktów DreamPoints otrzymasz 42 punkty DreamPoints.

Przeprowadzona symulacja przedstawiała wycieczkę dla 2 osób w terminie:
- 23-30 września 2013 do greckiej Chanii
- Koszt wycieczki od osoby to 1068 zł.

Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 10 sierpnia 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji gdy znajdziesz dobrą cenę na www.bluesky.pl.