Drukuj Shortlink

Lato w grudniu – Bombaj

Dziś mamy dla Was prawdziwy hit – pierwszy raz, nasza promocja wychodzi poza Europę i lecimy do Azji. Jeśli zarezerwujesz wakacje w Mumbaju (Bombaju) pomiędzy 17 a 23 sierpnia 2013, otrzymasz od nas 2x więcej punktów DreamPoints!

Mumbai_Bombay_Night

Bombaj czy Mumbaj

Bombaj zamieszkuje dziś 17 milionów osób, co czyni zeń 6. najliczniejsze miasto świata. Oficjalna nazwa miejscowości to jednak Mumbaj – pochodzi ona od imienia czczonej przez hindusów bogini Mumba. Powszechnie używana i poprawna w Polsce jest również nazwa Bombaj. Została ona wprowadzona przez Brytyjczyków w okresie kolonialnym (oznaczała Dobrą Zatokę w języku portugalskim) i obowiązywała do roku 1995.

Mumbai_India

Całe miasto rozwinęło się bardzo szybko dzięki obecności lokalnego portu i możliwości handlu z Europą. W ciągu zaledwie 50 lat liczba mieszkańców pomnożyła się pięciokrotnie! Długa historia (początki osadnictwa na tych ziemiach sięgają epoki kamienia łupanego) i liczne zawirowania kulturalno-etniczno-religijne stworzyły tutaj miejsce niezwykłe i magiczne.

Lista wartych zobaczenia zabytków jest tak długa, że wymienimy tylko kilka „najbardziej rozpoznawalnych”. Pierwsze kroki w Bombaju skierować można zatem w kierunku Poczty Głównej – budynku wzniesionego w latach 1904-1913. Budowla powstała z zaledwie 3 kruszców: bazaltu, dhrandgdy (koloru białego)  i kurla (koloru żółtego).  W pobliżu Poczty, znajduje się Chhatrapati Shivaji Terminus, kolejowy dworzec znany również jako Dworzec Wiktorii, powstały w 1888 roku na cześć angielskiej królowej.

Co jeszcze warto zobaczyć

Nie można zapomnieć o Bramie Indii – 26-metrowym łuku wzniesionym w latach 1915-1924, będącym dziś jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

Gateway_Of_India_at_Mumbai

Mumbaj nazywany jest także miastem Bollywood. To tutaj w 1896 roku powstał pierwszy hinduski film i tutaj znajdują się najstarsze w kraju kina. Jednym z nich jest Regal Cinema otwarte już w roku 1933.

Bombaj, o czym już wspominaliśmy, jest miastem wielu religii. Stykają się w nim: hinduizm, chrześcijaństwo i islam. Wizytując to miejsce z pewnością odwiedzicie zatem katolicki kościół Mount Mary, muzułmański meczet Haji Ali Dargah oraz świątynię hinduistyczną Mumba Devi Mandir z 1675 roku.

3979088993_ede6327233_o

W Mumbaju znajdziecie także liczne galerie i muzea. Szczególnie warto udać się do Narodowej Galerii Sztuki Współczesnej, Galerii Sztuki Jehangir czy Muzeum Księcia Walii.

Jak skorzystać z promocji

Aby zdobyć 2x więcej punktów DreamPoints, musisz dokonać rezerwacji DOWOLNEJ wycieczki do MUMBAJU na stronie www.bluesky.pl w okresie od 17-23 sierpnia 2013 roku. Termin wyjazdu jest całkowicie dowolny! Poniższa symulacja ma charakter przykładowy, lecz zachęcamy do wyszukiwania innych ofert na stronie www.bluesky.pl. Symulacja, którą prezentujemy poniżej to 11-dniowe wakacje dla dwóch osób w okresie 1-12 grudnia 2013 roku w cenie 5286zł (2643zł za osobę!)*. Otrzymasz za nią aż 52 punkty DreamPoints. Jeśli chcesz odnaleźć tą propozycję- postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Wyszukanie lotu

Wejdź na stronę www.bluesky.pl. Wypełnij teraz wszystkie pola zgodnie z poniższą obrazkową instrukcją. Zaznacz zatem pakiet „Przelot+hotel”, oraz podaj dane lotu (czerwona ramka):

  • Wylot z: Warszawa, Polska – Dowolne lotnisko
  • Przylot do: Mumbai, Indie – Bombay
  • Wylot: 2013-12-01
  • Powrót: 2013-12-13
  • Dorośli: 2

I kliknij w zielony przycisk „SZUKAJ”.

01_Mumbaj_wybór_lotu

 Znajdź hotel

Po kilkunastu sekundach na ekranie ukaże się lista hoteli. Wybierz z niej ten, który Cię zainteresuje. Dla nas bardzo atrakcyjnym wydał się Hotel Milan International *** i to na nim przeprowadzimy dalszą symulację. Kiedy podejmiesz już decyzję, kliknij na wskazany przycisk: „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

02_Mumbaj_wybór_hotelu

Wybierz pokój

Każdy z oferowanych przez Blue Sky hoteli dysponuje kilkoma wariantami pokoi. Podobnie jest w przypadku hotelu Milan International ***.  Wybierając pokój, zwróć uwagę na fakt, dla ilu osób jest on przeznaczony – wybierasz liczbę pokoi o danym standardzie, dlatego w naszym wypadku, jeśli szukamy noclegu dla dwóch osób, wybieramy „1-1010.61 PLN” przy pokoju dwuosobowym. Następnie kliknij „DALEJ”.

03_Mumbaj_wybór_pokoju

Rezerwacja lotu

Wypełnij teraz dane niezbędne do zarezerwowania lotu. Możesz dokonać także rezerwacji miejsc w samolocie (jeśli tego nie zrobisz, miejsca zostaną wybrane automatycznie). Aby wybrać miejsce, kliknij w „Wybierz swoje miejsce w samolocie” oznaczone zieloną strzałką.

04_Mumbaj_rezerwacja_lotu

Kolejno dokonuj wyboru miejsc dla kolejnych przelotów i podróżnych, wybierając miejsca puste (białe). Wybrane miejsca oznaczone są kolorem kremowym. Kiedy zajmiesz już wszystkie miejsca, kliknij w „zapisz przypisanie pasażerów”.

05_Bombaj_miejsce_w_samolocie

Podaj teraz imiona i nazwiska osób, które polecą do Mumbaju (czerwona ramka) i wprowadź numery kart Frequent Flayer (jeśli takową posiadasz). Następnie naciśnij „KONTYNUUJ REZERWACJĘ”.

04_Mumbaj_rezerwacja_lotu

Wybór ubezpieczenia i dane płatnika

W pierwszej czerwonej ramce (małej) wskazano miejsce, w którym dokonuje się wyboru ubezpieczenia. Następnie uzupełnij dane płatnika (większa czerwona ramka), podając szczegółowo wszystkie niezbędne informacje. Zaznacz teraz pole „Posiadam kartę programu DreamPoints” i w poniższym polu wprowadź numer twojej karty.

06_Bombaj_Dane_platnika

Dokonanie płatności i kody rabatowe

Wprowadź teraz dane twojej karty płatniczej, która zostanie użyta do opłacenia transakcji. Jeśli posiadasz bon turystyczny (BlueSkyTravel lub DreamPoints) wprowadź jego numer w oznaczonym czerwoną strzałką polu i naciśnij „Aktywuj” – w ten sposób kwota należna do zapłaty zostanie obniżona o wartość bonu.

07_Bombaj_platnosc

Finalizacja transakcji

Widzisz teraz podsumowanie oraz kwoty, które musisz zapłacić (w naszej symulacji płacisz tylko za lot – hotel opłacasz na miejscu). Zwróć uwagę na czerwone strzałki, oznaczające akceptację regulaminu, oraz zgodę na otrzymywanie e-maili z naszymi promocjami. Na zakończenie kliknij w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI”.

08_Bombaj_finalizacja_tranzakcji

Podsumowanie

Powyższy przykład prezentuje 11-dniowe wakacje w okresie od 1 do 12 grudnia 2013 roku. Cena zawiera przelot oraz koszt zakwaterowania w trzygwiazdkowym hotelu w Bombaju. Dodatkowo, dokonując dowolnej rezerwacji wycieczki do Bombaju w dniach 17-22 sierpnia 2013 roku klient otrzyma 2x więcej punktów DreamPoints.

*Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 18 sierpnia 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji, gdy znajdziesz dobrą cenę.