Drukuj Shortlink

Zwiedzając Madryt mnożymy x3

Promocje u nas to już codzienność. Nie skończyliśmy jeszcze mnożyć podróży do Bombaju (Lato w grudniu – Bombaj), a już przedstawiamy Wam kolejną – Madryt x3 ważną od 22-28 sierpnia 2013 roku. Poniżej prezentujemy także jedną przykładową (naszym zdaniem bardzo ciekawą) symulację wycieczki do Madrytu (666 zł/os). Zachęcamy jednak również do wyszukiwania ofert samodzielnie poprzez wyszukiwarkę na www.bluesky.pl. Przypominamy na każdym kroku – nasze promocje dotyczą destynacji, a nie konkretnych wycieczek, zatem wystarczy dokonać rezerwacji w wyznaczonym terminie (22-28 sierpnia), na dowolną podróż do Madrytu, aby pomnożyć punkty DreamPoints trzykrotnie (x3).

Katedra La Almudena

Katedra La Almudena

Co warto wiedzieć o Madrycie

Madryt to największe hiszpańskie miasto, zamieszkiwane przez ponad pięć milionów mieszkańców. Pełni funkcję stolicy kraju i rolę oficjalnej rezydencji hiszpańskiego monarchy – Jana Karola I. Co ciekawe, Madryt to też stolica wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie, których w Hiszpanii jest aż 17. Nazwa miejscowości powstała prawdopodobnie już w II wieku p.n.e., lecz zmieniała się wielokrotnie, kiedy np. podczas panowania islamskiego czytana była jako al-Majrīṭ.
Będąc w Madrycie, koniecznie trzeba zobaczyć kilka miejsc z bogatą historią. Na pierwszych dwóch miejscach w kategorii zabytków znajdują się zatem Brama Słońca – Puerta del Sol zlokalizowana w starej części miasta, tzw. Starym Madrycie oraz Główny Plac Miejski z XVII wieku (Plaza Mayor), na którym znajduje się pomnik Filipa III.

Sala Tronowa, Palacio Real

Sala Tronowa, Palacio Real

Co warto zobaczyć w Madrycie

Poza wymienionymi wyżej, warto zobaczyć także Pałac Królewski (Palacio Real) wraz z Salą Tronową oraz miejsca sakralne, takie jak Kościół San Isidro i katedrę madrycką La Almudena. Ponieważ lista wszystkich zabytków wartych zawieszenia nań oka jest bardzo długa, wymieńmy tylko te najbardziej rozpoznawalne. Zatrzymajmy się zatem chwilę na placach: Place Plaza de España, Plaza de Cibeles, Plaza de Colón oraz Plaza Cánovas del Castillo, oraz przejdźmy malowniczymi uliczkami średniowiecznego Madrytu z reprezentatywną Gran Via na czele.

Ponieważ hiszpania nieodłącznie kojarzona jest z korridą, nie można zapomnieć o arenie walk – Plaza de Toros de las Ventas, która została zbudowana już w 1931 roku.

Plaza de Toros de las Ventas

Plaza de Toros de las Ventas

W Madrycie z pewnością nie będą się nudzić miłośnicy sztuki. Do zobaczenia mają bardzo długą listę muzeów, na czele z Muzeum Prado, Królewską Akademią Sztuk Pięknych św. Ferdynanda oraz Narodowym Muzeum Archeologicznym.

Madryt jest zatem niesamowicie inspirującym miejscem, gdzie historia miesza się z nowoczesnością. Ta pierwsza, czasem bardzo odległa, reprezentowana na przykład przez egipską świątynię boga Amona – Templo de Debod, staje w opozycji do przedstawionej poniżej Bramy Europy – Puerta de Europa.

Puerta de Europa

Puerta de Europa

Wycieczka za 666zł!

Zaprezentowana poniżej symulacja dotyczy wycieczki do Madrytu dla 2 osób w terminie 11 listopada 2013 – 15 listopada 2013. Koszt wycieczki w momencie jej wyszukania wynosił 666 zł za osobę (w sumie 1332 zł). Za te wakacje otrzymalibyście normalnie 13 pkt DreamPoints. Korzystając jednak z naszej promocji, zgromadzicie ich aż 39! Pamiętajcie, że ceny są dynamiczne i zmieniają się praktycznie z minuty na minutę, zatem aktualnie wczasy te mogą być zarówno tańsze, jak i droższe*.

Aby znaleźć opisaną powyżej wycieczkę, postępuj zgodnie z instrukcją.

Wyszukanie lotu

Wejdź zatem na stronę www.bluesky.pl i wypełnij pola jak na poniższej grafice. Zwróć szczególną uwagę na pole „W Pakiecie: Przelot + Hotel” oraz „Tanie linie”. Wypełnij pozostałe (oznaczone czerwoną ramką) pola:

  • Wylot z: Kraków, Balice
  • Przylot do: Madryt, Barajas
  • Wylot: 2013-11-11
  • Powrót: 2013-11-15
  • Dorośli: 2

Następnie naciśnij zielony przycisk „SZUKAJ” (wszystkie grafiki możesz powiększyć klikając na nie lewym przyciskiem myszy).

01_zwiedzamy_madryt_wyszukaj_lot

Znajdź odpowiedni hotel

Nasza wyszukiwarka znajdzie dla Ciebie wiele hoteli i hosteli. Możesz zatem wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Nasza propozycja to Hostel Abaaly *, znajdujący się w centrum Madrytu. Jeśli uważasz tak jak my, że to atrakcyjna propozycja – kliknij w „WYBIERZ I KONTYNUUJ”. Pamiętaj, w BlueSky to Ty decydujesz gdzie się zatrzymasz.

02_zwiedzamy_madryt_wybierz_hotel

Wybierz pokój

Praktycznie każdy z hoteli i hosteli oferuje wiele wersji pokojowych. To Ty wybierasz który Ci odpowiada. Prezentowany Hostel Abaaly * ma do dyspozycji pokoje jedno- i dwuosobowe. Wybierz zatem z rozwijanej listy, wskazanej czerwoną strzałką odpowiednią ilość pokoi (w przypadku pokoju jednoosobowego, dla dwóch osób potrzebujesz 2 pokoje, w przypadku pokoju dwuosobowego wystarczy Ci jeden. Sytuację możesz monitorować w miejscu wskazanym niebieską ramką). W naszym przypadku jest to „1-484.08 PLN”.

Kiedy dokonasz już wyboru, kliknij w „DALEJ”.

03_zwiedzamy_madryt_pokój

Zarezerwuj przelot

Jesteś już o krok od rezerwacji miejsca w samolocie. Wypełnić musisz tylko pola z czerwonej ramki (płeć, imię, nazwisko i datę urodzenia), które są niezbędne do wydrukowania karty pokładowej. Możesz tutaj zakupić także dodatkowy bagaż.

Następnie kliknij w „KONTYNUUJ REZERWACJĘ”, na który to przycisk wskazuje czerwona strzałka.

04_zwiedzamy_madryt_rezerwacja_lotu

Ubezpieczenie i dane płatnika

Pierwsza czerwona ramka (mała) wskazuje miejsce, w którym można zakupić ubezpieczenie podróżne. Poniżej, w dużej czerwonej ramce oznaczono pola niezbędne do wypełnienia w celu dokonania transakcji finansowej (opłacenia wycieczki). Wypełnij je zatem sumiennie.

Zaznacz wskazane czerwoną strzałką pole – „Posiadam kartę programu DreamPoints” oraz podaj jej numer w miejscu do tego przeznaczonym (wskazane kolejną czerwoną strzałką).

05_zwiedzamy_madryt_rezerwacja_hotelu

Finalizacja wycieczki do Madrytu

Aby sfinalizować transakcję, pozostał już ostatni krok. Wypełnij dane karty płatniczej wskazane czerwoną ramką (to z niej zostaną pobrane środki finansowe na opłacenie lotu) . Jeśli posiadasz bon turystyczny BlueSky lub DreamPoints, podaj jego numer i kliknij w „Aktywuj”

Aktualnie zapłacić musisz niespełna 900 zł – resztę opłacisz na miejscu w hotelowej recepcji. Możesz obejrzeć szczegółowe rozliczenie, klikając w żółtą strzałeczkę.

Zaznacz koniecznie pola: „Oświadczam, że znam i akceptuje Warunki rezerwacji….” oraz pole „Chcę otrzymywać wiadomości…”, aby zawsze znać nasze najnowsze promocje.

Na zakończenie kliknij w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI”.

06_zwiedzamy_madryt_finalizacja

Podsumowanie

Przedstawiona powyżej symulacja przedstawia wycieczkę dla dwóch osób w terminie 11-15.11.2013. Koszt całkowity wycieczki to 1332 PLN (666 zł/osobę). Punkty zostaną pomnożone trzykrotnie, jeśli dokonasz rezerwacji w terminie 22-28 sierpnia 2013 roku.

*Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 21 sierpnia 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji, gdy znajdziesz dobrą cenę.