Drukuj Shortlink

(Nie tylko) piłkarski Dortmund x3!!!

Dortmund został założony już w IX wieku. Wiele lat później gwiazdami największego klubu w Północnej Westfalii zostali trzej reprezentanci Polski: Błaszczykowski, Lewandowski i Piszczek. Co warto wiedzieć o Dortmundzie, co musicie zobaczyć spędzając tam swój wolny czas? Przeczytajcie i rezerwujcie połączenie w naszej promocji! Tylko teraz, dokonując rezerwacji pomiędzy 16-22 września 2013 roku otrzymasz 3x więcej punktów DreamPoints, a 4-dniowe wakacje zamówisz już za 670 zł od osoby!

Dortmund - panorama

Dortmund – panorama

Historii słów kilka

Dortmund przez wiele lat był tzw. Wolnym Miastem, zatem nie posiadał przynależności państwowej. Położenie blisko granicy z Francją powodowało jednak liczne spory i zaangażowanie w wojnach.

W czasie II wojny światowej miasto było wielokrotnie bombardowane przez oddziały alianckie. W ich efekcie 80% zabudowań legło w gruzach. Z tego powodu dzisiejszy Dortmund to miasto zdecydowanie nowoczesne, w którym zachowało się jednak wiele zabytków.

Po zakończeniu wojny Dortmund rozwijał się bardzo szybko. Do dziś jest znaczącym ośrodkiem przemysłowym i pełni funkcję jednego z większych niemieckich centrów finansowo-handlowych. Krzyżują się w nim także linie kolejowe i węzły komunikacji drogowej, co sprzyja rozwojowi.

Dortmund - panorama nowe miasto

Dortmund – panorama nowe miasto

Co warto zobaczyć w Dortmundzie

W Dortmundzie, mimo burzliwej historii zachowało się wiele zabytków. Ciekawymi miejscami są zapewne romańskie i gotyckie kościoły: św. Piotra i Kościół Mariacki, pochodzące z przełomu XII i XIII wieku.

W mieście wznoszono wiele budowli warownych. Z tego powodu jest to idealne miejsce dla miłośników historii i zabytkowych zamków. Do dziś można podziwiać tutaj ruiny XII-wiecznego zamku Hohensyburg czy odbudowaną wieżę Hörder Burg. Ponadto w mieście znajduje się pięć zamków, które zabezpieczone były okalającą je fosą. Są to kolejno XIII-wieczne Haus Bodelschwingh, Haus Dellwig i Haus Rodenberg, XIV-wieczny Haus Westhusen oraz najmłodszy w tym gronie, lecz częściowo zniszczony XV-wieczny Haus Steinhausen.

Ruiny zamku Hohensyburg

Ruiny zamku Hohensyburg

W Dortmundzie zachowały się do dziś również fortyfikacje obronne, wznoszone tutaj w celu zabezpieczenia miasta oraz brama warowna.

W mieście znajdziemy wiele muzeów, w których prezentowane są ekspozycje stałe. Historię Dortmundu poznać można w Muzeum „Adlerturm”, zabytkowe numizmaty w Muzeum Kultury i Sztuki, a muzea: Przemysłu „Kopalnia Zollern” i Firmy Hoesch prezentują wystawy związane z rozwojem przemysłu na obszarze Zagłębia Ruhry.

Dla aktywnych – coś specjalnego. W Dortmundzie znajduje się wiele basenów, a dzieci z całą pewnością ucieszy wizyta w Monkey Town – hali zabaw.

Signal Iduna Park - stadion Borussi Dortmund

Signal Iduna Park – stadion Borussi Dortmund

Powróćmy jednak do sportu. W mieście znajduje się jeden z największych stadionów piłkarskich w europie -  Signal Iduna Park, mogący pomieścić ponad 80 tysięcy kibiców. To właśnie tutaj swoje mecze rozgrywa wspominana we wstępie Borussia Dortmund. Może uda Wam się zorganizować wejściówki na któryś z meczy? Jeśli nie – zachęcamy do wizyty w klubowym muzeum ;-)

3x więcej punktów w Dortmundzie

W BlueSky TravelDreamPoints przygotowano dla Was specjalną ofertę! Zamawiając przelot lub przelot+hotel w Dortmundzie pomiędzy 16 a 22 września 2013 roku, otrzymacie od nas aż 3x więcej punktów DreamPoints. Pamiętaj – to Ty decydujesz, kiedy lecisz do Dortmundu. To Ty wybierasz hotel, w którym się zatrzymasz. Ważne, aby rezerwacji dokonać do 22 września br.

Poniżej prezentujemy przygotowaną specjalnie dla Was symulację: Dortmund dla dwojga pomiędzy 4 a 7 października 2013 za jedyne 670 zł od osoby, a co za tym idzie – 39 pkt DreamPoints* (za dwie osoby 1341 zł = 13 pkt pomnożone przez 3)! Jeśli chcesz znaleźć ten sam pakiet – postępuj zgodnie z poniższą instrukcją ;-)

Wyszukanie połączenia

Aby znaleźć identyczne połączenie do Dortmundu, wejdź na www.bluesky.pl i wypełnij pola wyszukiwarki zgodnie z poniższą obrazkową instrukcją (możesz powiększyć grafiki klikając  na nie lewym przyciskiem myszki).

Najpierw po lewej stronie wybierz: Przelot+Hotel, następnie oznacz pole: Tanie latanie i wypełnij wolne pola formularza:

  • Wylot z: Kraków, Polska – Balice KRK
  • Przylot do: Dortmund i okolice, Niemcy
  • Wylot: 2013-10-04
  • Powrót: 2013-10-07
  • Dorośli: 2,

po czym kliknij w przycisk „SZUKAJ”. Nasza wyszukiwarka przeanalizuje wszystkie dostępne w danym momencie połączenia, zatem może to potrwać kilkanaście sekund. Pamiętaj – ceny w BlueSky są dynamiczne, zatem jeśli znajdziesz dobrą ofertę, nie zastanawiaj się zbyt długo :-)

2013-09-13_14h46_53

Wybór hotelu

Teraz przeszukaj zaprezentowane hotele. Jeśli wybrałeś w wyszukiwarce Dortmund i okolice – zwróć uwagę, gdzie zlokalizowany jest hotel. Wybrany przez nas, znajduje się w samym centrum miasta, 13 km od lotniska.

Odszukaj zatem na liście A&O Dortmund Hauptbahnhof i kliknij w „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

2013-09-13_15h19_45

Wybór pokoju

Zdecyduj się teraz, jakiego pokoju potrzebujesz. Większość hoteli w naszej wyszukiwarce oferuje bardzo wiele opcji, zatem znajdziesz coś dopasowanego idealnie pod Twoje wymagania. W naszym przypadku wybierasz pokój przy pomocy „haczyka” (W innych hotelach być może wybierał będziesz z listy – zwróć wówczas uwagę, czy wybrałeś wystarczającą liczbę pokoi. Informacja ta zawarta jest tuż nad przyciskiem „DALEJ”).

Wybraliśmy dla Ciebie pokój dwuosobowy wraz z śniadaniem w formie zimnego bufetu. Koszt całkowity wynajmu tego pokoju na 4 noclegi dla 2 osób to 877 PLN. Kiedy już wybierzesz pokój – kliknij w przycisk „DALEJ”.

2013-09-13_15h19_58

Rezerwacja lotu

Zobaczysz przed sobą planszę, dotyczącą rezerwacji lotu. W pierwszej czerwonej ramce oznaczyliśmy pola, które są niezbędne do wystawienia karty pokładowej. Wypełnij je zatem z należytą starannością.

Poniżej, w małej czerwonej ramce oznaczyliśmy miejsce, w którym możesz zamówić dodatkowe bagaże. Jeśli ich potrzebujesz – wybierz odpowiadające Tobie wartości. Na zakończenie kliknij w zielony przycisk „KONTYNUUJ REZERWACJĘ”.

2013-09-13_15h20_52

Rezerwacja hotelu i płatności

To już ostatnia strona, którą musisz wypełnić. Na początku wybierz ubezpieczenie podróżne, z którego chcesz skorzystać. Następnie podaj dane płatnika. Zaznacz koniecznie pole – „Posiadam kartę programu DreamPoints…”, a w poniższym polu podaj jej numer.

Nie posiadasz karty? Możesz zamówić ją osobno, po dokonaniu rezerwacji. Zgodnie z naszym regulaminem masz czas na zarejestrowanie zakupu, zatem nie stracisz promocyjnych punktów.

2013-09-13_15h24_05

 Finalizacja transakcji

Wybierz teraz rodzaj płatności. W zależności od hotelu którego usługi wybierzesz, lista dozwolonych pozycji będzie tutaj zmienna. W opisywanym wypadku możesz dokonać płatności poprzez jedną z następujących form:

  • Karta kredytowa
  • Przelew bankowy
  • Wpłata gotówkowa
  • Płatność online

Wybierz zatem odpowiednią zakładkę i postępuj zgodnie z instrukcją. Jeśli masz jakieś problemy lub pytania – dzwoń na infolinię biura BlueSky pod numerem 801 000 301 lub +48 61 62 62 022 (pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, nie 17:00-21:00).

Jeśli posiadasz kody rabatowe lub bony turystyczne – podaj ich wartość w polu oznaczonym czerwoną strzałką, i kliknij w przycisk Aktywuj. Kwota należna do zapłaty zostanie pomniejszona o wartość bonu automatycznie.

Na zakończenie zaakceptuj nasz regulamin i zgłoś chęć otrzymywania newslettera – dzięki temu będziesz zawsze wiedział o atrakcyjnych ofertach i promocjach.

Kliknij teraz w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI” i zacznij myśleć o swoich wakacjach ;-)

2013-09-13_15h24_20

Podsumowanie

Opisana wycieczka do Dortmundu odbywa się pomiędzy 4 a 7 października 2013 roku. Jest przeznaczona dla 2 osób i w momencie przeprowadzenia symulacji musiałbyś zapłacić za nią 1341 PLN. W ramach promocji, otrzymasz 3x więcej punktów, czyli w opisanym przepadku aż 39 pkt DreamPoints. Aby skorzystać z promocji, musisz dokonać rezerwacji pomiędzy 16-22 września 2013 roku.

*Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 15 września 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji, gdy znajdziesz dobrą cenę.