Drukuj Shortlink

Norweskie fiordy z kartą DreamPoints

Norweskie powietrze i 2x więcej punktów DreamPoints? Nie zwlekaj! Zamawiając wycieczkę do Oslo na dowolny termin pomiędzy 1 a 7 września 2013 roku pomnożymy twoje punkty!

Det kongelige slottet

Det kongelige slottet

Coś o Oslo

Oslo to największe norweskie miasto, założone już w roku 1048. Rolę stolicy pełni od 1299 roku. Po wielkim pożarze w 1624 r., miasto zostało zbudowane praktycznie od początku. Zmieniło wówczas również nazwę na Christiania. Ta obecna, uświęcona tradycją powróciła dopiero w 1925 roku.

Norwegia znana jest ze swoich fiordów i przepięknych krajobrazów. W ten widok idealnie wkomponowuje się Oslo, które wraz ze swoimi zabytkami i atrakcjami pełni również rolę największego  kulturalnego ośrodka w kraju.

Co warto zobaczyć

Ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w stolicy Norwegii jest wiele. Zacznijmy zatem od tych historycznych. Dwoma „pewniakami” są tutaj Pałac Królewski (Det kongelige slottet) i Forteca Akershus (Akershus festning). Pierwszy, wybudowany w połowie XIX wieku, do dziś pełni rolę siedziby monarchów tego nordyckiego kraju. Każdego dnia o godzinie 13:30 odbywa się przed nim zmiana warty honorowej, co stanowi jedną z atrakcji turystycznych.

Wspomniana Forteca Akershus została wybudowana zdecydowanie wcześniej, bo już w wieku XIII. Twierdzę można odwiedzać każdego dnia i naprawdę warto to zrobić, choćby ze względu na niezapomniany widok z Fiordu Oslo.

Akershus festning w nocy

Akershus festning w nocy

Miasto bardzo dobrze kojarzy się także kibicom skoków narciarskich i Adama Małysza. Na pobliskiej skoczni Holmenkollbakken, nazywanej powszechnie Holmenkollen, Polak wygrał swój pierwszy w karierze konkurs Pucharu Świata w marcu 1996 roku i jako jedyny skoczek narciarski w historii powtórzył to osiągnięcie jeszcze czterokrotnie.

Skocznia w Holmenkollen

Skocznia w Holmenkollen

W Oslo znajduje się także wiele muzeów. Warto odwiedzić choćby Muzeum Łodzi Wikingów, w którym do dziś podziwiać można powstałe jeszcze w pierwszym tysiącleciu statki. Kolejnym miejscem prezentującym kulturę tego regionu jest Norweskie Muzeum Ludowe (Norsk Folkemuseum). Sztukę zobaczycie na przykład w Muzeum Vigelanda, w którym wystawianych jest wiele rzeźb, oraz w Galerii Narodowej i Muzeum Muncha, gdzie spotkacie przepiękne obrazy. Jednym z ciekawszych obiektów jest również Muzeum Statku Polarnego Fram (Frammuseet), którego zdjęcie znajduje się poniżej.

Muzeum na statku Frammuseet

Muzeum na statku Frammuseet

Warto również pamiętać, że w miejskim ratuszu rokrocznie odbywa się wręczenie Pokojowej Nagrody Nobla.

Ciekawe propozycje

Dziś mamy bardzo interesującą propozycję. Ponieważ loty do Oslo są teraz wyjątkowo tanie i można je kupić już za 58 złotych w obie strony, polecamy Wam wizytę w stolicy Norwegii. Jeśli dokonacie zamówienia dowolnej wycieczki do Oslo w dniach 1-7 września 2013 otrzymacie dodatkowo 2x więcej punktów DreamPoints!

Poniżej prezentujemy przykładową wycieczkę w dniach 13-16 września do Oslo dla 2 osób, której koszt to zaledwie 509 zł od osoby. Jeśli chcesz odnaleźć ten sam zestaw – podążaj za krokami poniższej instrukcji*. Pamiętaj jednak – ceny zmieniają się z minuty na minutę, zatem możesz znaleźć coś jeszcze bardziej atrakcyjnego!

Wyszukanie lotu

Loty za 29 złotych Warszawa-Oslo i Oslo-Warszawa dostępne są w wielu terminach wrzesień-październik! Jeśli szukasz więc podróży w innym niż proponowany przez nas okres – skorzystaj samodzielnie z naszej wyszukiwarki na www.bluesky.pl i wybierz odpowiadający Tobie termin. Chcesz skorzystać z opisanej podróży? Wejdź na www.bluesky.pl i postępuj zgodnie z obrazkową instrukcją zamieszczoną poniżej. Każde zdjęcie możesz kliknąć, dzięki czemu je powiększysz.

Po lewej stronie wybierz zatem „Przelot + Hotel”, zaznacz pole „Tanie latanie” i wypełnij okienka wyszukiwarki (oznaczone czerwoną ramką) następującymi danymi:

  • Wylot z: Warszawa, Polska – Lotnisko Warszawa [WAW]
  • Przylot do: Oslo, Norwegia – Dowolne lotnisko
  • Wylot: 2013-09-13
  • Powrót: 2013-09-16
  • Dorośli: 2

Teraz naciśnij przycisk „SZUKAJ” wskazany czerwoną strzałką i odczekaj kilka sekund. Nasz system musi przeszukać tysiące dostępnych połączeń, aby znaleźć najlepsze dla Ciebie połączenie.

01_wyszukanie_lotu_do_oslo

Wybierz hotel

Teraz zdecyduj się, który hotel wybierzesz. Do dyspozycji masz bardzo szeroką listę dostępnych w naszej wyszukiwarce pozycji. Wybraliśmy dla Was „Oslo Hotel Apartments – Hostel ***” który oferuje atrakcyjne usługi za przystępną cenę.

Jeśli zdecydujesz się już w którym hotelu się zatrzymasz, kliknij w „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

02_wybór_hotelu_w_oslo

Wybierz pokój

Teraz zdecyduj który pokój wybierzesz. Pamiętaj – jeśli jedziesz na wakacje z osobą towarzyszącą, wybierasz pokój dwuosobowy, a z rozwijanej listy wybierasz wartość „1″. Jeśli obawiasz się, że wybrałeś zbyt mało pokoi – zwróć uwagę na oznaczone niebieską strzałką miejsce tuż pod wyborem pokojów (nad przyciskiem DALEJ). Znajduje się tam informacja dla ilu osób wybrano już pokoje. Teraz wciśnij zielony przycisk „DALEJ” oznaczony czerwoną strzałką. Nasz system przekieruje Cię do strony rezerwacji lotu.

03_wybór_pokoju_w_oslo

Rezerwacja lotu  do Oslo

Aktualnie widzisz przed sobą stronę rezerwacji lotu. Wypełnij pola w czerwonej ramce – zwróć uwagę na ich poprawność. Na te dane wystawiona zostanie karta pokładowa, zatem muszą być one prawdziwe.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego bagażu wypełnij odpowiednio pola w zielonej ramce. Następnie naciśnij przycisk „KONTYNUUJ REZERWACJĘ” wskazany czerwoną strzałką.

04_rezerwacja_lotu_do_oslo

Rezerwacja hotelu

Sprawdź dane które wyświetliły się w górnych polach. Jeśli są poprawne przejdź dalej i wybierz interesujące Cię ubezpieczenie z małej czerwonej ramki. W dużej czerwonej ramce wypełnij wszystkie pola. Zaznacz teraz haczykiem „Posiadam kartę programu DreamPoints…” i podaj numer karty – dzięki czemu otrzymasz punkty z naszego programu partnerskiego.

05_rezerwacja_hotelu_w_oslo

Finalizacja transakcji

Wypełnij teraz pola w tabeli „Płatność”, dzięki temu opłacisz szybko swoją wycieczkę. Jeśli posiadasz kod rabatowy lub bon programu DreamPoints podaj teraz jego numer i naciśnij „Aktywuj”. Zaznacz pola „Oświadczam, że znam i akceptuje” oraz „Chcę otrzymywać wiadomości…” aby zawsze otrzymać najświeższe oferty. Wciśnij teraz „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI” i ciesz się swoimi wakacjami.

06_finalizaacja_zamowienia

Podsumowanie

Przedstawiona powyżej wycieczka to podróż dla dwóch osób w terminie 13-16 września 2013 roku. Jeśli dokonasz rezerwacji w terminie 1-7 września 2013 roku otrzymasz dodatkowe punkty programu partnerskiego DreamPoints. Pamiętaj – objęte promocją są loty i hotel w dowolnym okresie – aby skorzystać z promocji musisz tylko dokonać rezerwacji w okresie o którym wspominaliśmy.

*Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 31 sierpnia 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji, gdy znajdziesz dobrą cenę.