Drukuj Shortlink

Skandynawia górą! Tanie loty i 3x więcej punktów!

Kontynuujemy tanią wyprawę po Skandynawii. Od 6 do 11 września każda dokonana rezerwacja lotu do Göteborga nagrodzona zostanie przez nas przemnożeniem punktów x3!!! Nie zwlekaj.

Göteborg

Göteborg

O Göteborgu słów kilka

Göteborg to jedno z największych szwedzkich miast, zamieszkane przez ponad pół miliona mieszkańców. Miasto położone jest u wybrzeży cieśniny Kattegat, która rozdziela dwa półwyspy: Jutlandzki (na którym zlokalizowana jest Dania) oraz Skandynawski (na którym znajduje się Szwecja).

Göteborg został założony już na początku XVII wieku. Co ciekawe, miasto zostało zaprojektowane przez architektów… holenderskich. Już na początku XVIII wieku miasto stało się ważnym ośrodkiem współpracy zagranicznej, rozwijając swoje kontakty z dalekowschodnimi handlarzami np. z Chin.

Posejdon na Götaplatsen

Posejdon na Götaplatsen

Göteborg szybko się rozwijał i zawsze podążał za pojawiającymi się w Europie trendami. W kolejnym wieku za sprawą rewolucji przemysłowej stał się największym centrum przemysłowym w Szwecji. Dzięki temu znajdują się tutaj siedziby takich marek, jak choćby SKF czy Volvo AB.

Bogata historia tego miasta z pewnością odpowiadać będzie osobom lubiącym poznawać nowe miejsca. Znajdą tutaj one wiele ciekawych zabytków, które z pewnością warto zobaczyć.

Gdzie się zatrzymać

W roku 1643 zbudowany został w mieście Arsenał miejski Kronhuset. Dziś jest to najstarsza świecka budowla zlokalizowana w Göteborgu, zatem z pewnością warto ją zobaczyć. Kolejnym interesującym miejscem jest siedziba Kompanii Wschodnioindyjskiej, wzniesiona pod koniec XVIII wieku. Aktualnie w budynku tym zlokalizowane jest muzeum.

Skansen Kronan

Skansen Kronan

Warto odwiedzić także Plac z Posejdonem, zaprojektowany i wykonany przez jednego z najsławniejszych szwedzkich rzeźbiarzy – Carla Milles’a. Kolejnymi ciekawymi miejscami są katedra z 1633 roku, Teatr Wielki oraz dwie twierdze: Skansen Kronan i Skansen Lejonet.

Göteborg słynie także z największego skandynawskiego lunaparku, którego wielbiciele mocnych wrażeń nie mogą ominąć. Liseberg, bo tak brzmi jego nazwa, powstał już w 1923 roku i odwiedzany jest rocznie przez ponad 3 miliony turystów. Warto również wspomnieć o położonym w mieście Ogrodzie Botanicznym.

Liseberg – lunapark

Liseberg – lunapark

Fani motoryzacji udać muszą się do muzeum Volvo, w którym zobaczyć można pierwsze wyprodukowane przez tutejszą fabrykę egzemplarze samochodów osobowych. Warto wspomnieć także o Muzeum Sztuki oraz Muzeum Kultury Światowej, które należą do najpopularniejszych atrakcji turystycznych.

W roku 1984 Göteborg był organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a od roku 1990 jednym z miast partnerskich jest polski Kraków.

3x więcej punktów DreamPoints

Za każdą zamówioną na www.bluesky.pl wycieczkę do Göteborga otrzymasz trzykrotną wartość przysługujących Ci punktów DreamPoints. Wystarczy, że dokonasz zamówienia pomiędzy 6 a 11 września 2013 roku! Pamiętaj – możesz wybierać dowolne wycieczki, a prezentowana poniżej symulacja to tylko nasza propozycja. Na www.bluesky.pl znajdziesz wiele innych ciekawych ofert i propozycji na spędzenie wakacji w Göteborgu.

Weekend w Göteborgu

4 dni w Göteborgu za 894 złote od osoby w dniach 27-30 września 2013 roku to nie żart*. Zamawiając wycieczkę do 11 września, otrzymasz dodatkowo aż 51 pkt DreamPoints! Jeśli chcesz znaleźć tę samą podróż – postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Wyszukanie lotu

Tanie loty do Göteborga dostępne są w terminach wrzesień-październik. Aby odnaleźć naszą wycieczkę – wypełnij pola wyszukiwarki na www.bluesky.pl w następujący sposób:

  • W Pakiecie: Przelot+Hotel (czerwona strzałka)
  • Tanie loty: akceptacja (czerwona strzałka)
  • Wylot z: Warszawa, Polska – Lotnisko
  • Przylot Do: Göteborg, Szwecja – Saeve
  • Wylot: 2013-09-27
  • Powrót: 2013-09-30
  • Dorośli:2

I naciśnij przycisk szukaj. Po kilku sekundach, podczas których system przeszukuje bazę danych w celu odnalezienia najatrakcyjniejszych ofert, wyświetli się kolejne okno. Poniższe obrazki, stanowiące element instrukcji możesz zawsze powiększyć klikając na nie lewym przyciskiem myszki.

01_Göteborg_wyszukanie_ofert

Wybór hotelu

Dostępne na BlueSky oferty są dynamiczne. Oznacza to, że w każdej chwili dostępne są nowe hotele w nowych cenach. Jeśli zatem znajdziesz coś interesującego – zamawiaj bez wahania, bo za kilka godzin cena może być już nieaktualna.

Specjalnie dla Ciebie znaleźliśmy hotel Linne Hostel, w którym można spędzić noc w komfortowych warunkach. Jeśli uważasz, że jest to dla Ciebie dobre miejsce – kliknij „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

02_Göteborg_wybór_hotelu

Wybór pokoju

Każdy z hoteli oferuje wiele wariantów pokojowych. To od Ciebie zależy, który pokój wynajmiesz. Jeśli szukasz noclegu dla 2 osób w pokoju 2 osobowym – wybierz 1 – xxxPLN. Jeśli obawiasz się, że zamawiasz zbyt dużo pokoi, lub odwrotnie, zbyt mało – sprawdź wskazane niebieską strzałką miejsce poniżej listy pokoi. Tam znajduje się informacja, dla ilu osób pokoje wybrałeś. Jeśli jest ona w kolorze zielonym – brawo ;) Teraz możesz już kliknąć „DALEJ” i przejść do kolejnej strony.

03_Göteborg_wybór_pokoju

Rezerwacja lotu

Rezerwacja przelotu naszymi tanimi połączeniami jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić jedną stronę z podstawowymi danymi osobowymi. To na nie wydane zostaną bilety, zatem zwróć uwagę, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów.

Jeśli uważasz, że mały bagaż podręczny to zbyt mało – możesz dokupić dodatkowe miejsce na twoje walizki w rezerwowanym samolocie. Kiedy wypełnisz już wszystkie pola na tej stronie zgodnie z twoimi oczekiwaniami – kliknij w „KONTYNUUJ REZERWACJĘ”.

04_Göteborg_rezerwacja_lotu

Opłacenie wycieczki i rezerwacja w hotelu

Rezerwacja w hotelu zostanie wykonana na nazwiska znajdujące się w drugiej niebieskiej ramce (patrząc od góry). Jeśli wszystkie dane są poprawne – super.

Potrzebujesz dodatkowego ubezpieczenia – możesz je nabyć również podczas jednej transakcji. Wybierz tylko interesującą Cię ofertę i przejdź do żółtej ramki.

Tutaj podajesz wszystkie dane płatnika. Muszą się one zgadzać z tymi, które znajdują się na twojej karcie płatniczej. To dzięki nim dokonasz błyskawicznej płatności ostatnim kliknięciem na stronie. Zaznacz też wskazane czerwoną strzałką pole i podaj numer karty DreamPoints.

05_Göteborg_rezerwacja_hotelu

Finalizacja transakcji

Teraz wypełnij pola oznaczone na grafice czerwonym prostokątem. Poniżej możesz podać kod kuponu rabatowego BlueSky lub numer bonu podróżnego DreamPoints. Po wypełnieniu tego pola kliknij w „Aktywuj”. Dzięki temu, kwota należna do zapłaty zostanie pomniejszona o wartość bonu/kuponu.

Zaznacz pola: „Oświadczam, że znam i akceptuję…” oraz „Chcę otrzymywać wiadomości…”. Dzięki temu otrzymasz wszystkie ciekawe oferty prosto na Twojego maila, tuż po ich pojawieniu się w naszej wyszukiwarce!

Na zakończenie kliknij w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI”.

06_Göteborg_finalizacja

Podsumowanie

Opisana wycieczka dla dwóch osób została zaplanowana na 4 dni, od 27 września do 30 września 2013 roku. Koszt wycieczki dla jednej osoby to 894 złote. Koszt całkowity 1788 złotych. Za opisaną podróż otrzymasz aż 51 punktów DreamPoints!

*Ceny przedstawione na tej stronie zostały wyszukane 4 września 2013 i zmieniają się z godziny na godzinę. Ceny nie zawierają opłaty za dodatkowe opcje ubezpieczenia, bagażu czy odprawy na lotnisku. Zachęcamy do samodzielnego wyszukania oferty w najbardziej odpowiadającym Ci terminie i natychmiastowej rezerwacji, gdy znajdziesz dobrą cenę.