Drukuj Shortlink

Warto poznać Amsterdam

W tym tygodniu zapraszamy do Holandii, a dokładniej – do Amsterdamu. Miasto to jest jedną z dwóch stolic Królestwa Niderlandów, a jego nazwa wywodzi się od rzeki Amstel. Poza nią, Amsterdam poprzecinany jest siecią kanałów, których jest równo 160!
KeizersgrachtReguliersgrachtAmsterdam

Amsterdam kojarzy się jednak silnie nie z wspomnianymi kanałami, a z ogromnej ilości rowerów i specjalnie przygotowanej pod nie infrastruktury drogowej. Ponad 60% całego ruchu w mieście odbywa się na rowerach, których w Amsterdamie jest około 900 tysięcy.

Corocznie miasto odwiedzane jest przez kilka milionów turystów, którzy zakochują się w magii tego osobliwego miejsca.

Street scene. A romantic couple by an Amsterdam Channel. The Netherlands

Dlaczego warto poznać Amsterdam?

Utrzymane w stylu XVII i XVIII wieku śródmieście stwarza niesamowity klimat. W Amsterdamie znajdziecie też wiele zabytkowych kościołów, jak choćby XIV-wieczny Oude Kerk, XVII-wieczne świątynie Zuidererk, Noorderkerk, Oosterkerk czy kościół św. Mikołaja z XIX wieku. Podczas wizyty w tym mieście nie możecie zapomnieć również o Singel – najstarszym kanale, wzdłuż którego odbywa się niemniej słynny targ kwiatowy, Magere Brug – najbardziej rozpoznawalnym moście w mieście oraz Pałacu Królewskim.

Amsterdam to także idealne miejsce dla osób miłujących się w sztuce. Liczne muzea i galerie obfitują w dzieła największych artystów. Wspomnijmy tylko o Van Gogh Museum – Muzeum Vincenta van Gogha, jednego z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców miasta.

Nasza promocja obowiązuje od 23-29 lipca 2013. Zarezerwuj lot (lub pakiet lot+hotel) do Amsterdamu na dowolną datę w tym okresie czasu, a otrzymasz 2x więcej punktów DreamPoints! 5 dni w Amsterdamie razem z kosztem przelotu możesz spędzić już za niecały 1000 zł (dostępne na www.bluesky.pl). My proponujemy Ci dziś wycieczkę dla dwóch osób w terminie 10-14 września 2013 za  2784 złote. Poniżej prezentujemy sposób jej zamówienia. Pamiętaj jednak, że możesz zamówić dowolną inną podróż do Amsterdamu – i tak pomnożymy punkty razy 2!

Jak zarezerwować wycieczkę do Amsterdamu

Szczególnie ważny jest pierwszy krok. Wejdź zatem na stronę www.bluesky.pl i wypełnij wszystkie dane zgodnie z poniższym rysunkiem. Zwróć uwagę na wszystkie czerwone strzałki  i pamiętaj – zaznacz „Przelot + Hotel”. Klikając w zdjęcie powiększysz je.

01 Warto poznać Amsterdam

Wybierz swój hotel

Jak już wspomnieliśmy, najtańsze usługi hostelowe w przypadku 4 nocy to mniej niż 500 zł na osobę. Proponujemy Ci jednak 2-gwiazdkowy Hotel Flipper, który swoje usługi wycenia troszkę drożej. Otrzymacie jednak na wyłączność dwuosobowy pokój. Kliknij zatem „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

02 Warto poznać Amsterdam hotel

Wybierz pokój

Wybierz teraz interesujący Cię pokój – nasza propozycja znajduje się na 3 miejscu poniższej listy.

03 Warto poznać Amsterdam hotel-pokoj

Pamiętaj – podane ceny to kwoty liczone za pokój. Wybierasz zatem 1 pokój dwuosobowy lub 2 pokoje jednoosobowe. Kliknij teraz „DALEJ”.

Wypełnij dane niezbędne przewoźnikowi

Zwróć uwagę na zielone strzałki – te pola nie mogą pozostać puste. Po ich wypełnieniu „Kontynuuj rezerwację” (przycisk oznaczono czerwoną strzałką).

04 Warto poznać Amsterdam lot

Teraz możesz obejrzeć podsumowanie. Zieloną strzałką wskazaliśmy możliwość wyboru ubezpieczenia.

05Warto poznać Amsterdam kon1

Uważnie wypełnij dane płatnika – oznaczone zieloną ramką i dane twojej karty płatniczej (czerwona ramka).

06 Warto poznać Amsterdam kon2

Przed Tobą już ostatni krok. Jeśli posiadasz bony turystyczne, podaj ich numer w miejscu wskazanym zieloną strzałką. Zaznacz kwadraciki wskazane czerwonymi strzałeczkami i kliknij w „REZERWUJ WYBRANE USŁUGI”.

07 Warto poznać Amsterdam finalizacja

Warto poznać Amsterdam,  to przecież tylko kilka kroków.