Drukuj Shortlink

Weekend w Mediolanie

Zwany stolicą mody Mediolan, jest najszybciej rozwijającym się miastem we Włoszech. Geograficznie miasto jest też stolicą Lombardii, co powoduje, że każdego roku Mediolan odwiedzają miliony turystów. Zachęca ich do tego oryginalny i jedyny w swoim rodzaju klimat oraz architektura miasta.

Milano_Duomo_Galleria1

Chcąc spędzić weekend w Mediolanie, wypadałoby zacząć od zwiedzenia zabytków. Na początek warto zobaczyć pełen uroku zamek Castello Sforzesco z XV wieku. Na miejscu znajdują się też bardzo interesujące muzea sztuki i instrumentów muzycznych. Warto poświęcić też trochę czasu na spacer do Rotundy della Bessana. Kolejnym godnym polecenia miejscem są Cimitero Monumentale – stary cmentarz w stylu neoklasycystycznym i Duomo – olbrzymia katedra w stylu gotyckim.

Stolica Lombardii to nie tylko zabytki. Po całym dniu poświęconym na zwiedzanie, można przejść się do XIX-wiecznego centrum handlowego Vittorio Emanuele. Mediolan to też światowej klasy kluby piłkarskie AC Milan i Inter Mediolan, które rozgrywają mecze na jednym z miejskich stadionów – San Siro. W mieście odnajdą się również najbardziej wymagający miłośnicy mody, ponieważ to właśnie tu mają swoje sklepy wszyscy znani producenci i projektanci. Popołudniami można sobie przysiąść w jednej z licznych kawiarenek. Może spotkacie znanego projektanta?

Zastanawiasz się nad spędzeniem długiego weekendu we dwoje w słonecznej Italii? Stwórz własną podróż, rezerwując jednocześnie przelot i hotel nawet za niecałe 1000 zł na osobę. Dziś możesz zarezerwować przelot + hotel w tym urokliwym mieście za nieco ponad 1900 złotych. Standardowo za rezerwację dla dwóch osób w cenie 1200 (razem) otrzymałbyś 12 pkt DreamPoints. Jednak jeżeli dokonasz rezerwacji w terminie od 20 lipca do 26 lipca, otrzymasz 3 razy więcej punktów DreamPoints. (Przy kwocie rezerwacji 1500 – 45 pkt, przy kwocie 3000 – 90 pkt itd.) Zatem nie czekaj, przeczytaj poniższą instrukcję i rezerwuj jak najszybciej.

Jak zarezerwować weekend w Mediolanie

Na stronie głównej www.bluesky.pl wypełnij wyszukiwarkę zgodnie z poniższą graficzną instrukcją. Nie zapomnij o żadnym polu, następnie kliknij „Szukaj” (wskazane czerwoną strzałką).

weekend_w_mediolanie_1

Wybierz miejsce, w którym chciałbyś się zatrzymać

Wybierz miejsce, w którym chciałbyś się zatrzymać. Najtańsze oferty hostelowe to 500 zł od osoby (łączny koszt wycieczki to zatem mniej niż 1000 zł). My proponujemy Ci stylowy Hotel Royal***, w którym wynajmiesz pokój dwuosobowy na 3 noclegi od 1 217,20 zł!

Gdy już się zdecydujesz na konkretny hotel, kliknij w „Wybierz i kontynuuj”, na które wskazuje czerwona strzałka.

weekend_w_mediolanie_2

Wybierz opcje pokoju na weekend w Mediolanie

Wybierz opcje pokoju na weekend w Mediolanie. Niebieskie strzałki wskazują alternatywę. Pamiętaj – płacisz w tym wypadku za pokój 2-osobowy, więc wybierasz „1 – 1217.20 PLN”. Następnie kliknij „Dalej” wskazane czerwoną strzałką.

weekend_w_mediolanie_3

Dane podróżnych

Wypełnij dane i kliknij w „Kontynuuj rezerwację”.

weekend_w_mediolanie_4

Na nowym ekranie pojawi się kilka paneli. Pierwszy związany jest z podróżą lotniczą. Można zamówić tutaj dodatkowy bagaż. Drugi panel wyświetla dane, dla których zarezerwowane zostaną noclegi w Mediolanie. W trzecim panelu możesz zamówić dodatkowe ubezpieczenie.

weekend_w_mediolanie_5

Poniżej zobaczysz formularz niezbędny do dokonania płatności. Wypełnij wszystkie pola i jeśli jesteś już posiadaczem karty DreamPoints.pl, zaznacz wskazany czerwoną strzałką kwadrat oraz wypełnij pole z numerem karty. / Kliknij tu, aby zamówić kartę DreamPoints / Za punkty zarobione podczas rezerwacji możesz później nabyć bony turystyczne, którymi możesz płacić za kolejne rezerwacje.

weekend_w_mediolanie_6

Teraz pozostał już ostatni krok. Jeśli posiadasz bon turystyczny – wprowadź jego numer i kliknij aktywuj (bon otrzymasz wymieniając punkty DreamPoints). Wartość „Do zapłaty” automatycznie zmniejszy się o wartość tego bonu. Zwróć uwagę na pola wskazane pozostałymi strzałkami i finalnie kliknij w „Rezerwuj wybrane usługi”.

weekend_w_mediolanie_7

Podsumowanie podróży „weekend w Mediolanie”

Zaprezentowana powyżej symulacja przedstawia wstępny kosztorys wycieczki, która może odbyć się w dniach od 05.09.13 do 08.09.13 dla dwojga dorosłych osób. Aktualnie zapłacić musisz tylko 713,75 PLN, natomiast resztę wpłat uiścisz na hotelowej recepcji.

Zarezerwuj opisaną podróż do Mediolanu!

Zaprezentowany przykład przedstawia:

  • promocja obejmuje 3 noclegi
  • w terminie 05.09.13-08.09.13 dla dwojga dorosłych osób
  • koszty wycieczki wynosi 965zł/os